Svatby v roce 2021 – jak plánovat svatbu a co svatební fotografové

svatba zlatá koruna, český krumlov

Rok 2020 byl ze začátku na svatby celkem pohromou, alespoň termínovou. Svatby se přesouvaly a na vše se znovu domlouvaly nově termíny. Svatebčané znovu hledali volné svatební fotografy, místa na svatby, floristy. Když se podívám do svého kalendáře, vidím tedy co nás čeká příští rok 2021 a co letošní rok udělal se svatbami v tom příštím.

Ještě mi to nedá a moc rád poděkoval všem svým svatebčanům v trpělivosti při hledání nových termínů a že to občas dalo práci. Jsem také moc rád, že ač hodně svatebních dodavatelů a pořadatelů hlásí velké propady na konci článku dám ještě pár dat, tak já rušil pouze jedinou svatbu, protože se již zřejmě už narodilo miminko a rodiče budou mít teď jiné starosti.

Večerní svatební portréty

Termíny svateb pro rok 2021

A na co tedy dát pozor při plánování svatby v příštím roce? Jak výpadek na začátku roku 2020 vleze do příštího roku 2021?

Hodně svateb se podařilo přesunout do jiných termínů v tom samém roce, hlavně do pátků. Ale právě část svateb se přesunula do příštího roku! Zajímavé termíny pro svatby mohou tak být už pryč a svatební sezóna je tedy již částečně rozebraná.

Pokud u vás tedy proběhly letos zásnuby, neotálejte s přípravami. Když vše necháte na zimu nebo na jaro, kdy bude klid, pak už může být výběr horší a bude třeba kompromisů.

Pokud tedy sháníte svatebního fotografa pro svojí svatbu v roce 2021, můžete se mi rovnou ozvat a probereme váš termín:
tom@tomaskasal.cz / +420 730 509 608

fotograf svatby, portréty, fotoateliér Tom Kasal
svatební fotograf
Tomáš Kasal

Průběh svateb v roce 2020

Připravil jsem si pro vás také pár dat ze statistického úřadu k letošnímu proběhu svateb. Docela je zajímavé jak se letos svatbovalo a ještě o to více mne zajímají čísla na konci roku. Protože i v srpnu 2020 byly stále poptávky na letošní svatební termíny, i když mám již téměř plno.

Svatební data za první čtvrtletí 2020 – Statistický úřad

Obyvatelé Česka letos v prvním čtvrtletí uzavřeli přibližně 3.500 sňatků, kdy minulý rok to bylo téměř 4.100 sňatků. K nižšímu počtu přispěl zejména měsíc březen, v jehož průběhu byla možnost uzavření manželství omezena epidemiologickými opatřeními.
Březnových sňatků bylo podle dosud dostupných údajů méně než 600, což představuje nejnižší měsíční počet sňatků za více než stoletou historii České republiky.
Naopak nezvykle vysoký byl letos počet manželství uzavřených v únoru (2,2 tisíce, nejvyšší únorový počet od roku 2003), k němuž ale zřejmě přispěla zajímavá data v kalendáři.
Až třetina únorových novomanželů si pro svůj svatební den zvolila sobotu 22. 2. 2020 a na svatební obřady byla bohatá i sobota 29. 2. a čtvrtek 20. 2.

Čerpáno z www.czso.cz, data k 12.6.2020 a z www.seznamzpravy.cz

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *