Aktuálně – Roušky a svatby od 10. září 2020

svatby v karanténě COVID-19

Moji milí svatebčané. To co se čekalo je opět tady a ze dne na den. Dnes bylo vydáno další nařízení ohledně nošení roušek a zabránění šíření nákazy Covid-19. Jak se to týká svateb? Na fotografy třeba bylo nyní více myšleno a tedy aby jsme se opět nenudili, vypsal jsem co je třeba.

Pokud bych „zahalen“ na vaší svatbě při focení sebou seknul, prosím o laskavé oživení 🙂 Na svatbách toho za celý den naběhám opravdu hodně.

Tedy aktuální nařízení týkající se svateb a roušek jsou následující. Uvidíme jestli se ještě nepřidají omezení v maximálních počtech při jedné akci.

Svatebčané a fotograf

Snoubenci v průběhu sňatečného obřadu a další osoby tomuto obřadu přítomné a osoby činící prohlášení o tom, že spolu vstupují do registrovaného partnerství, a další osoby tomuto prohlášení přítomné nemusejí mít při svatebním obřadu roušku.

Dále nemusím mít roušky osoby po dobu nezbytně nutnou pro pořízení jejich portrétní fotografie, popř. fotografie novomanželů, včetně společné fotografie s členy domácnosti a dalšími blízkými osobami.

Svatební hostina

Roušky nemusejí mít zákazníci provozoven stravovacích služeb v době konzumace potravin a pokrmů včetně nápojů.

Hudební a taneční produkce

Osoby při provádění autorského díla (např. divadelního, tanečního nebo hudebního představení), osoby přednášející a osoby účinkující při tvorbě a výrobě audiovizuálního díla nebo pořadu nemusejí mít nasazené roušky.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *