Projekt – vlastní kožený fotopopruh na dva foťáky

Kožený popruh na fotoaparáty, pivovarská zahrada ČEský Krumlov, KasalFOTO, Tomáš Kasal fotograf

Mám tu pro vás report z mého vlastního projektu. Kdo mě zná ví, že rád kutím a dělám věci sám. Víc mě to pak baví, třeba bedýnkové regály u mne v ateliéru, překreslení loga studia na zeď. Tak jsem si do hlavy dal další vychytávku a zase na focení.

Fotím dvěma foťákama. Při focení totiž nespoléhám jen na jeden objektiv, nemusí se na mne čekat až přehodím objektivy. Díky tomu mi neuteče žádná momentka. Říká se, že je dobré mít dva foťáky pro zálohu, ale to jsem vůbec nemusel řešit. Ty moje makají jak mají a jsou spolehlivé. Ale na druhou stranu je tu problém jak foťáky nosit, aby mi po celém dnu neupadly záda a já třeba i dal jeden tanec s nevěstou a sednul s ženichem, tatínky nebo svědky na baru… na chviličku 😉

Do teď jsem měl jeden foťák na speciální karabině na pásku a druhý na kluzném popruhu. Už mě pár lidí překřtilo na pistolníka s foťákem ukrutně nízko u pasu. Záda v pohodě, ale chtěl jsem něco víc.

Na trhu je několik variant popruhů pro dva foťáky, ale upřímně. Za ty ceny a ne vždy byly pěkné. Tak jdu do toho po svém.

Český Krumlov je neskutečně inspirativní místo a občas to do sebe zapadne samo, projekt jsem si plánoval v pivovarské zahradě s výhledem na kláštery. A vždyť tady máme řemeslnou uličku, kde je brašnářství. Tak slovo dalo slovo, projekt jsme probrali a šli do toho.

Řemeslná ulička stojí za to určitě se do ni mrkněte. Kovář, sklářská dílna, knihařská dílna…
http://www.klasteryck.cz/remesla.html

Co bylo třeba z mé strany. Vyřešit upevnění foťáků včetně možnosti odepínání. Kluzné spony. Takže shánění všude možně…

Výroba popruhu

Jak bylo jasno, začala se krájet kůže, srážet hrany, prorážet otvory na spony.

A popruhům je třeba dát povrchovou úpravu a barvu. Vybrána královská modř.

Šlo se do finále. Protáhnout spony, zanýtovat. Tady mi při focení zapózovala Terka, selfíčko bych asi nezvládl. Ale jinak vše vlastnoruční práce.

Popruhy jsou hotové

A hotovo, můžu zavěsit foťáky. Povedlo se, ještě tedy doplním o bezpečnostní spony. Už se těším na první svatbu kde je provětrám. Popruhy jsou neskutečně pohodlné. Foťáky je sami svojí vahou stahují a drží vše na ramenou.

Poděkování a kdo za to může

Moje velké díky patří Terce Dominové – brašnářce, která mi hodně pomohla a vedla při tvoření. Nechala mi volné ruce a byl to opravdový workshop. Vytvořil jsem si tak něco, co je kvalitní a je to hlavně má vlastní práce.

Terka dělá krásné kabelky, peněženky, pásky. Takže jí i tímto moc rád doporučím.

Tereza Dominová – Muriel Art
https://www.facebook.com/Muriel-Art-108474094020875/
muriel.art@seznam.cz

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *